EN | PL

Wystawy

UCIELEŚNIENIE Grupowy Festival Męskich Obszarów Sztuki Wernisaż 24 styczeń 2014, godz. 19:00

m ucielesnienie2Dotąd Męskie Obszary Sztuki zaistniały w trzech edycjach prezentowanych w konińskiej Wieży Ciśnień oraz kutnowskim Muzeum Regionalnym, poza tym na cyklicznej, łódzkiej OTWartEJ WYSTAWIE. Stale dostępne są na swoim fejsbukowym profilu. Są to zjawiska dość różnie nadbudowane, choć w fundamencie jednorodne. Edycje są z założenia SKUPIONE, głównie na eksponowanych dziełach. Pozostałe prezentacje realizują chyba potrzebę ekspansji sam[cz]ego projektu.

WINDA jest idealnym miejscem/środkiem dla wyniesienia MOS na poziom festiwalu. UCIELEŚNIENIE jest dla tej wystawy idealnym tytułem- festiwalowe atrakcje z reguły skupiają się na cielesności, na posiadaniu fizycznej reprezentacji świętowanej WARTOŚCI.

Dzieła przygotowane na wystawę, za pomocą przedstawianych na nich symboli i ciał, będą snuły opowieść o życiu w ich fizyczności, o paradoksalnym doświadczaniu duchowości, o całym zasobie wrażeń związanych z cielesnością. Jednocześnie ta wystawa stanie się ucieleśnieniem grupy sympatyzujących z MOS artystek i artystów. Przez wiązania między zmaterializowanymi wizjami zaistnieje bardzo fizykalny związek… jak zawsze w takich al/chemicznych okolicznościach możemy się spodziewać rozmaitych reakcji, może wręcz fajerwerków—-jak festiwal to festiwal !  

Będzie to grupowe WYdarzenie! Zestawione ze sobą osobowości i dzieła: fotograficzne wypowiedzi Włodzimierza Kowalińskiego, Nataszy Partyki, Adriana Sajko… malarstwo Rafała Łuszczewskiego, filmy Tomasza Lietzau, artystyczne akcenty Zofii Kawalec- Łuszczewskiej, Dominiki Kroll-Boisier, Miry Kostyły, Mariusza Łukowskiego, do tego trochę niespodzianek, ikonografii, być może znanej Wam z internetu i aranżacje Tomasza Czyżewskiego. Możliwe, że odwiedzając/uczestnicząc w tym wydarzeniu doświadczycie energii wymykającej się spod kontroli, wywołanej przez akty, cielesność dzieł i WASZĄ oraz RYYYK! a obecność tekstów i dokumentacji innych wydarzeń w tym cyklu pozwoli dokladniej zlokalizować Męskie Obszary Sztuki, może nawet zachęci do analizy i przemyśleń teoretycznych.

Relacje z wystawy


return

Opening Ours

Monday

Closed

Tuesday - Friday

10-18

Saturday

Closed

Sunday

12-16

Contact

Kielce Cultural Center

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie