EN | PL

Zajęcia indywidualne dla dorosłych odbywają się w sezonie od września do czerwca włącznie.
Nabór ma charakter ciągły – można dołączyć do grupy w trakcie trwania kursu.

Na początku września poinformujemy o spotkaniach otwartych dla zainteresowanych oraz nowych terminach zajęć obowiązujących w sezonie 2022/2023.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres edukacja@kck.com.pl lub telefonicznie pod numer 788 858 878.


Ceramika

Warsztaty dla grup składają się z dwóch spotkań

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy tworzą samodzielnie prace w glinie, które pozostawiają na miejscu do wyschnięcia i wypału. Czas trwania I spotkania 1-1,5 godziny (w zależności od tematu, wielkości grupy, wieku/zaawansowania uczestników)

10-14 dni później szkliwimy prace podczas drugiego spotkania (60 min.). Odbiór następuje w umówionym terminie (7-10 dni później). Informujemy telefonicznie o możliwości odbioru.

Tematy:
„Milusińscy” w postaci reliefu/mozaiki ceramicznej.
„Drzewo”, kompozycja płaska/relief na planie prostokąta
„Patery” lub „Podstawki”
„Drobne formy ceramiczne” – ozdoby/wisiorki, medaliony, broszki
„Kubeczki” z dekoracją na różne okazje

Możliwe jest umówienie innego, przewodniego tematu warsztatów po uprzedniej konsultacji

Ceny biletów:
40 zł/os. (cena obejmuje dwa spotkania)

Rezerwacji należy dokonać min. 7 dni wcześniej telefonicznie 788 858 878 lub mailowo na adres edukacja@kck.com.pl.


 

Ceramika i szkło fusingowe dla osób dorosłych – nowy sezon

Zapraszamy na pierwsze, otwarte spotkania w pracowni ceramicznej Kieleckiego Centrum Kultury – 14 i 15 września, w środę i czwartek o godz. 18.


 

Ceramika

Grupa średniozaawansowana – dla osób, które kontynuują zajęcia w pracowni oraz dla wszystkich, które miały już do czynienia z ceramiką i opanowały podstawy pracy z gliną i szkliwienia. Zajęcia mają charakter kursu. Uczestnicy realizują zadania tematyczne, które wprowadzają kolejne elementy praktycznej wiedzy ceramicznej z obszaru kształtowania formy oraz jej zdobienia. Zajęcia trwają 1,5 godziny, odbywają się raz tygodniowo w sezonie od września do czerwca. Zapewniamy materiały w ramach odpłatności za kurs.

Grupa początkująca – zapraszamy wszystkie osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z ceramiką. Kurs poprzez realizację kolejnych ćwiczeń wprowadza w obszar technik formowania gliny oraz szkliwienia i wypalania. Zajęcia trwają 1,5 godziny, odbywają się raz tygodniowo w sezonie od września do czerwca. Zapewniamy materiały w ramach odpłatności za kurs.

Cena kursu: 160 zł/miesiąc


 

Szkło fusingowe dla dorosłych

Unikatowy kurs pracy ze szkłem dla pasjonatów nowych form i domowych majsterkowiczów. Zajęcia mają charakter ćwiczeń, podczas których uczestnicy poznają materiały i tworzą unikatowe obiekty szklarskie – reliefy, ozdoby, patery. Pokażemy również jak domowym sposobem – mikrofalowego fusingu szkła – stworzyć niezwykłe szklane miniatury. Zapewniamy materiały w ramach odpłatności za kurs.

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy na spotkania 14 i 15 września, o godz. 18 do pracowni ceramiki i szkła Kieleckiego Centrum Kultury.

Cena kursu: 160 zł/miesiąc


 

Zainteresowany? Masz pytania?

Przyjdź na spotkanie otwarte, zadzwoń 788 858 878 lub napisz do nas edukacja@kck.com.pl

Zapraszamy!

Godziny Otwarcia Galerii

Poniedziałek

Nieczynne

Wtorek - Piątek

10-17

Sobota

Nieczynne

Niedziela

12-15

Kontakt

Kieleckie Centrum Kultury

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie