EN | PL

Wystawy

Sytuacja jest rozwojowa. marzec 2024

Wernisaż wystawy „Sytuacja jest rozwojowa” – 1 marca, godz. 17:00

 

SYTUACJA JEST ROZWOJOWA.

Martyna Borowiecka-Mikuszewska, Magdalena Leśniak, Paulina Prokop, Mona Wiśniewska, Damian Bąk, Wiktor Jackowski, Bartłomiej Radosz, Michał Żesławski i Iwona Stachura

Wystawa interdyscyplinarna

Artystki i artyści uczestniczący w wystawie to absolwentki i absolwenci kieleckiego Plastyka i nauczycielka rysunku i malarstwa zatrudniona w tej szkole, zarazem autorka projektu, która tak o nim pisze: „Zatęskniłam za spotkaniem z dawnymi uczennicami i uczniami, którzy wyszli z naszej szkoły w czasie mojej w niej pracy. Należy zaznaczyć, że nie ze wszystkimi uczestniczkami i uczestnikami łączyła mnie relacja nauczyciel – uczeń. Jednak z większością z nich utrzymywałam kontakty po ukończeniu przez nich Plastyka. Z ciekawością obserwowałam ich dalszy rozwój artystyczny i uważam, że to dobry moment, żeby pokazać to, co dla nas wszystkich jest ważne, czyli efekty naszej pracy twórczej. Wystawa – spotkanie. Okazja do rozmów, porównywania doświadczeń. Dlatego też bardzo cieszy mnie możliwość zorganizowania i zaprezentowania jej w galerii Winda Kieleckiego Centrum Kultury w marcu 2024 roku”.

Iwona Stachura

Z ogromną radością będziemy zapraszać do naszej galerii na kolejną już wystawę, która integruje, zaskakuje, łączy oraz pokazuje dorobek artystyczny i koleje losów twórczych absolwentek i absolwentów, kieleckiego Plastyka. Osobiście mam ogromną radość w sercu realizując ten projekt, który udowadnia, że Galeria Winda jest miejscem otwartym na dialog artystyczny oraz artystki i artystów, którzy wybitnie reprezentują nasz region oraz miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Artur Wijata

 

Galeria


powrót

Godziny Otwarcia Galerii

Poniedziałek

Nieczynne

Wtorek - Piątek

10-17

Sobota

Nieczynne

Niedziela

12-15

Kontakt

Kieleckie Centrum Kultury

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie