EN | PL

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia edukacji artystycznej. Zgłoszenia prosimy kierować na adres edukacja@kck.com.pl lub telefonicznie 788 858 878. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w sezonie września do czerwca. W ramach płatności za zajęcia zapewniamy wszelkie materiały do pracy.

Zapisy na sezon 2022/2023 rozpoczną się w połowie sierpnia. Na początku września odbędą się otwarte, bezpłatne zajęcia, na których poznać będzie można prowadzących i grupę oraz zobaczyć gdzie i jak pracujemy. O dokładnych terminach zajęć poinformujemy na początku września. Planujemy utworzenie grupy ogólnoplastycznej i ceramicznej. W miarę możliwości grupy będą zróżnicowane wiekowo. Proponowany niżej podział ma charakter szacunkowy i uzależniony będzie od faktycznego wieku i liczby uczestników zajęć.

 

Grupa ogólnoplastyczna

Wtorki – godzina 16 – 17.30, zajęcia jeden raz w tygodniu, płatność: 120 zł/miesiąc

Pierwsze zajęcia – 13 września, godz. 16 – zajęcia oraz spotkanie informacyjne po warsztatach

Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia. Podstawą zajęć jest poznanie różnorodnych technik plastycznych i nauka podstaw kompozycji, operowania narzędziami, a przede wszystkim rozwój własnej osobowości twórczej w myśl zasady, że sztuka bawi i uczy, reaguje na zmieniający się świat oraz… nie ma w niej jednego dobrego rozwiązania!

Warsztaty mają charakter tematyczny – uczestnicy w danych technikach realizują prace na zadany temat. Istnieje możliwość utworzenia grup dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz powyżej 10 r.ż. – ostateczna ilość grup uzależniona jest od liczby zgłoszeń i wieku uczestników.

 

W planie:

ABC malarstwa – praktyczne podstawy teorii malarstwa, łączenia kolorów czy zastosowania barw dopełniających, praca przy sztalugach.

Rysunek i kompozycja – uczestnicy poznają różne techniki rysunkowe, a przy nich zagadnienia kompozycji.

Techniki graficzne – np. linoryt, monotypia, litografia (techniką domową)

Elementy ceramiki

Inne techniki twórcze – relief, kolaż, instalacja

Wystawy w Galerii „Winda” – zwiedzanie z oprowadzaniem

  

Grupa ceramiczna

Czwartki – godz. 16.15 – 17.45, zajęcia jeden raz w tygodniu, płatność: 160 zł/miesiąc

Zajęcia dla dzieci od 7 r.ż. i młodzieży. Zajęcia mają charakter kursu hobbystycznego od podstaw. Uczestnicy poznają praktyczne sposoby formowania gliny i zdobienia jej w różnych technikach. Poznają wszystkie etapy procesu ceramicznego. Stworzą własne unikatowe obiekty, z uwzględnieniem okolicznościowych tematów takich jak Święta Bożego Narodzenia i inne specjalne okazje.

 

Zapisy i informacje:

– na miejscu w Kieleckim Centrum Kultury, pracownia plastyczna 063 – od poniedziałku do piątku w  godzinach od 9 do 15

– telefonicznie 788 858 878,

– mailowo edukacja@kck.com.pl

 

 

Godziny Otwarcia Galerii

Poniedziałek

Nieczynne

Wtorek - Piątek

10-17

Sobota

Nieczynne

Niedziela

12-15

Kontakt

Kieleckie Centrum Kultury

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie