EN | PL

Kostiumeria

galeria w Kieleckim Centrum Kultury

Galeria Kostiumieria została otwarta 17 maja 2015 r.

Kostiumeria jest wyjątkowym miejscem, w którym można podziwiać prace znakomitych polskich kostiumografów m.in.: Doroty Kołodyńskiej, Małgorzaty Słoniowskiej, Haliny Mrożek i Anny Czyż. W Galerii prezentowane są kostiumy teatralne, operowe oraz kostiumy z pogranicza rzeźby. Wystawę tworzą również stroje, wykorzystywane między innymi w dotychczasowych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion", czy w spektaklach Kieleckiego Teatru Tańca.

Ze względu na bogactwo i różnorodność kostiumów ekspozycje są czasowe.

Zabytkowe patery

Z kolekcji Pana Lucjana Gruszki wernisaż 5 kwietnia 2018, godz. 18:30 Foyer Małej Sceny KCK wstęp wolny Dlaczego gromadziłem te wszystkie patery, żardiniery oraz inne postumenty na owoce? Powody zawsze były te same. Pierwsze z nich kupowane były po prostu do codziennego użytku, kolejne wyroby rzemiosła artystycznego – do dekoracji domowych wnętrz. Klucz do zakupu był zawsze jeden – przedmiot musiał mi się podobać – i oczywiście być w zasięgu mych możliwości finansowych. Tak oto stałem się posiadaczem niezwykłej kolekcji artefaktów o znamionach artystycznych, których część pragnę Państwu zaprezentować na kolejnej wystawie.   Moim pragnieniem jest, aby obcowanie z ich...

LALKA JAK Z BAJKI

24.10.2017 g. 19.00 Wieczór IV - LALKA JAK Z BAJKI   Miejsce: Kostiumeria, Małe Foyer, Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, Kielce • Wystawa "pokój lalki" (czyli w krainie wyobraźni, czarów, bajek, baśni ... wchodzisz i znajdujesz się w towarzystwie postaci znajomych, sugerujących, nawiązujących do bajek, z bajek, baśni, opowiadań, snów, ...) • warsztaty: Październik do ręki. Dłoń i koło - dwie doskonałości inspiracją w tworzeniu "sztuki do ręki" (czyli małej torebki, kopertówki, ..., klejnociku ale i dzieła sztuki z wykorzystaniem elementów nie zawsze oczywistych) (więcej…)

Zabytkowe Lampy Naftowe

8 marca 2017, godz. 19:00 - Galeria Kostiumeria Zabytkowe Lampy Naftowe z kolekcji Lucjana Gruszki   8 Marca 2017 godz. 19:00 Galeria Kostiumeria Małe foyer KCK (więcej…)

Biżuteria świata

Wystawa biżuteria świata (więcej…)

Wystawa Czarno-Białe

18 Maja 2016 godzina 20:00 Galeria "Kostiumeria". Wystawa "Czarne i Białe" - to kolejna wystawa przygotowana przez galerię "Winda" w ramach Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Mody Off Fashion. (więcej…)

Otwarcie Galerii Kostiumeria

Fotorelacja z otwarcia Galerii Kostiumeria (więcej…)

Wystawa Tańcowała Igła z nitką

Zobacz zdjęcia z wystawy (więcej…)

Wystawa pereł Visanti

Fotorelacja z wystawy (więcej…)

Między wyobraźnią a rzeczywistością

Zobacz galerię zdjęć (więcej…)

Godziny Otwarcia Galerii

Poniedziałek

Nieczynne

Wtorek - Piątek

10-17

Sobota

Nieczynne

Niedziela

12-15

Kontakt

Kieleckie Centrum Kultury

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie