EN | PL

Wystawy

WYSTAWA DYPLOM 2014 Zespółu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach Wernisaż 4 kwiecień 2014, godz. 18.00

m dyplomy2014W kwietniu b.r. w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury można będzie oglądać wystawę “DYPLOM 2014” – prezentującą prace dyplomowe uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Tradycja eksponowania prac dyplomowych w galeriach miejskich sięga początków lat osiemdziesiątych. Prace uczniów kieleckiego Plastyka przez ponad 30 lat prezentowane były w kieleckiej BWA a w ostatnich 2 latach w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach (siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej).

Na wystawie DYPLOM 2014, która w tym roku odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej Winda, eksponowane będą prace wykonane na różnych specjalnościach nauczanych w szkole: techniki malarskie i pozłotnicze, techniki rzeźbiarskie, techniki graficzne oraz tkanina artystyczna i meblarstwo artystyczne. Tkaninę artystyczną reprezentują tradycyjne gobeliny, tkaniny nicielnicowe, a także tkaniny eksperymentalne: unikatowe i przestrzenne. Specjalność techniki graficzne zaprezentuje grafiki warsztatowe oraz grafiki komputerowe. Prezentowane będą też prace z pracowni Technik Rzeźbiarskich: rzeźby z drewna, marmuru, brązu i gipsowe popiersia portretowe. Ponadto artystyczne drewniane meble wykonane w pracowni Meblarstwa. Na wystawie nie zabraknie też malarstwa – zobaczyć będzie można wykonane w pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych kopie, jak również prace malarskie i rysunkowe powstałe na przedmiocie Rysunek i Malarstwo.

Relacje z wystawy


return

Opening Ours

Monday

Closed

Tuesday - Friday

10-18

Saturday

Closed

Sunday

12-16

Contact

Kielce Cultural Center

Plac St. Moniuszki 2b

25-334 Kielce

woj. Świętokrzyskie